O návrate dobrých režimov

Sú režimy, ktoré nazad nechcete. A nemyslím len tie politické. Aj zvyky, ktoré vás privádzajú na pokraj zúfalstva, sú zlé, aj keď je to niečo známe a komfortné. Napríklad sedieť doma na gauči pred telkou a napchávať sa pizzou a chipsami. Komfortné? Možno. Dobré? Určite nie. No a potom je režim, ktorý je síce možno fyzicky náročný, ale lietate si v ňom ako na obláčiku č.9.

Keď som si dnes ráno po dvoch týždňoch obliekala plavky, cítila som sa ako rytier, ktorý si navlieka brnenie. Nejdem nevyhnutne do boja, idem na cvičisko oprášiť hrdzu zo svojej zbrane, prevetrať hlavu, rozhýbať kosti. Aby som bola pripravená vo chvíli, keď naozaj príde na samotný boj.

Nie som ani zďaleka pri plnej sile. Tie dva týždne bez tréningov som si všimla už pri rozplávaní. Ale tak strašne som sa tešila, že som už konečne znova vo vode a môžem plávať, že ma tá radosť doslova poháňala vpred. Ani som si neuvedomila, kedy nastal koniec tréningu. Však ja som si doteraz len tak príjemne plávala, čisté Chorvátsko, poďme plávať ďalej!

Samozrejme, nič netreba preháňať a ja som tá prvá, ktorá musí myslieť na to, že v najlepšom treba prestať. Inak sa prestrelím a celú túto chorobnú púť si o týždeň zopakujem znova.

A tak si teda sedím v ateliéri, pijem teplý čaj, počúvam rozhovor Tima Ferrissa s Neilom Gaimanom a s úsmevom na tvári odušu píšem.

Som doma, som svoja. Znova počujem svoje myšlienky.


Comments

2 responses to “O návrate dobrých režimov”

  1. Potom daj vedieť čo ty na ten podcast….ja už píšem bombičkovým perom.

    1. Evita Klimo Avatar
      Evita Klimo

      Keď som to počúvala prvýkrát, tak sa mi to po tom rozhovore s Tennantom zdalo nie až také hladké, ešte som si hovorila, že Ferriss vôbec nie je taký dobrý interviewer, ako som si myslela. Ale potom sa to rozbehlo a pri druhom počúvaní mi to tak už vôbec neprišlo. A tiež už som nad tým atramentovým perom rozmýšľala, od detstva som to v ruke nedržala. Ale potom si vravím, že to má ešte čas, lebo s perom nakúpim aj kopec zošitov, ktorých mám doma už beztak dosť a zas budem zavalená. Dozriem k tomu časom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *