O regenerácii a rozporoch medzi túžbami duše a tela

Vedeli ste, že regenerácia je rovnako dôležitá súčasť tréningu ako samotný pohyb? Môžete makať ako blázni, ale ak telu nedáte dostatočný priestor na oddych, nebudete sa zlepšovať.

Tak, teóriu by sme mali. Avšak ak ste rovnakí šialenci ako ja, keď sa raz na niečo namotáte, je ťažké to prerušiť. To je ako zobrať dieťaťu zmrzlinu uprostred lízania. Vtedy si treba vedome metaforickú zmrzlinu odtrhnúť od úst a odložiť ju aspoň do zajtra do mrazničky.

Ja som sa namotala na triatlon. V pondelok som si dala pauzu, ale už včera som mala tréning a po ňom som skúsila 5 km beh. Lebo blázon vo mne sa rozhodol, že to nevadí, že som ešte nikdy 5 kilometrov v kuse nezabehla, v sobotu sú preteky kúsok od nášho domu a je to jasné znamenie, že sa na ne treba prihlásiť.

Trénerko dal jasný príkaz, že vo štvrtok po tréningu môžem bežať maximálne 2 a pol kilometra, ale už nespomenul, čo môžem dnes. A mne sa strašne chcelo ísť na bicykel! No a potom večer má Dieťa č.1 plávanie, takže chodím s ňou a plávam si svoje, kým je ona s trénermi. Nie je to takto pred pretekmi na jeden deň veľa?

Pol dňa som odolávala svoj túžbe ísť sa bicyklovať, ale napokon mi to nedalo. Chcela som otestovať kombináciu normálne kraťasy a gelový kryt na sedadlo a mala som asi hodinu času, kým som sa musela začať chystať na stretko. Idem aspoň na chvíľu.

Nakoniec som si dala menšie 14 km kolečko a v tom najlepšom som sa vrátila domov. Netreba to preháňať, ešte si večer zaplávam.

Aj na plávanie som sa veľmi tešila. Od soboty som v bazéne nebola a už mi to aj celkom chýba. Len či sa budem vedieť krotiť a zaplávam si len tak rekreačne, bez naháňania časov? Mysli na dôležitosť regenerácie! Nieže to zas preženieš, keď budeš v zóne!

Od nutnosti sebaregulácie ma zachránil sám život. Nastal nejaký komunikačný šum a nikto z trénerov neprišiel. Chvíľu som učila Dieťa plávať, ale potom som stratila nervy, tak sme sa len tak bublali vo vírivke.

Regenerácia naordinovaná samotným doktorom Osudom. Môže byť.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *