O neodolateľnej túžbe ísť von

Ak vy máte také dni, kedy by ste najradšej z domu nevyliezli? Nič sa vám nechce, máte kopec roboty a posledné, čo chcete, je niekam sa trepať. A potom sú dni, kedy by vás doma neudržali ani párom volov. Aj ja také mám. Hlavne vtedy, keď von ísť nesmiem.

Napríklad dnes. Krásne prší, ideálny čas na návštevu múzea alebo galérie. Holandská romantika. Deti sú v inštitúciách, takže by som mala dosť priestoru pomaličky si vychutnať každý obraz alebo inštaláciu. Prípadne keď už budú doma, môžeme navliecť gumáky a ísť skákať po kalužiach. Môžeme? No nemôžeme, lebo ja som ešte stále chorá! Už je to síce lepšie, ale na skákanie v daždi to nie je. 🤧

Chýba mi nasávanie vonkajšieho sveta. Vzduch prevoňaný dažďom, pofukujúci vetrík v tvári, dokonca aj kvapky na okuliaroch. Chýbajú mi vonkajšie vnemy!

No nič, otváram si okno, varím si čaj a rozmýšľam, ako do seba dostať niečo z toho vonkajšieho sveta. Na knihu nemám teraz náladu, ešte stále mi slzí jedno oko. Nič príjemné.

Zapínam Spotify a listujem podcastami. Na tie nikdy nemám čas (a pozornosť), ale dnes im dám šancu. Aha, objavila som niečo, čo sa volá Huberman Lab. Andrew Huberman je neurovedec, ktorý sa vo svojich podcastoch venuje zdraviu, vede, spánku, mentálnemu zdraviu… Mňa zaujal rozhovor s Rickom Rubinom o tom, ako zo seba vydolovať kreativitu.

No dobre, asi ešte chvíľu zostanem doma. Nemám ešte dopočúvaný podcast. A rada by som si prečítala Rickovu knihu The Creative Act: A Way of Being.

Vďakabohu za internety!


Comments

4 responses to “O neodolateľnej túžbe ísť von”

 1. 😆😆😆 Nejako surfujeme na rovnakých vlnovych dĺžkach Evita! Ten podcast je super. A od Hubermana, je ich skvelých viac.

  1. Evita Klimo Avatar
   Evita Klimo

   Och, no to som rada 🙂 Ja som naňho natrafila až dnes, fakt nemám väčšinou trpezlivosť na podcasty, obzvlášť takéto dlhé. Ale dnes padol vhod. Pozerala som, s kým všetkým má rozhovory a boli tam viacerí, ktorých uznávam, takže asi ho budem počúvať častejšie. Ak máš ešte nejaké iné tipy na podcasty, sem s nimi 😉

   1. Poznáš Tim Ferriss podcast? Jeho podcasty sú skvelé. Začala by som asi tým s Neil Gaimanom alebo Brene Brown alebo aj Amanda Palmer…Jeho som zvykla počúvať na ceste do/z práce.

    Aktuálne ja často nechtiac zaspávam pri podcastoch, keď ich počúvam a je jedno aké sú zaujímavé. Čaro materstva. Ale dobre sa mi pri nich skladá prádlo, ak nepočúvam hlasovky od kamarátiek. 😆

    1. Evita Klimo Avatar
     Evita Klimo

     Naozaj surfujeme na rovnakých vlnových dĺžkach! Tima Ferrissa som čítavala. Na Brene Brown som natrafila cez nejaký TED talk a tuším aj k Amande som sa dostala rovnakým spôsobom. Gaimanovky majú v mojej knižnici čestné miesto. Najvyšší čas pustiť sa aj do podcastov. 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *