O finančnej gramotnosti detí

Aj vy stále čakáte, kedy sa už konečne budete cítiť dospelí a ono furt nič? Ja teda áno. Aj keď pár dospeláckych momentov som už zažila. Napríklad prvý byt v prenájme, narodenie Detí, kúpa domu… Ale keď sa tak nad tým zamyslím, jedným z prvých veľkáčskych momentov, ktoré si pamätám, bolo zarobenie prvých peňazí.

Moja mama je účtovníčka. Keď sme boli malí, mala istý čas obdobie, kedy účtovala doma na živnosť. A práve vtedy nastala naša chvíľa zarobiť si prvé drobné. Triedenie pokladničných blokov podľa dátumov bola jednoduchá, ale časovo náročnejšia úloha. Náš čas zažiariť. Vždy som sa na to tešila, lebo som sa cítila dôležitá, potrebná a sebestačná.

Teraz je čas, aby si to zažilo aj Dieťa č.1. S radosťou vám oznamujem, že túto sobotu budeme spolu predávať na detskom Dobrom trhu.

Musíme spolu vytriediť hračky a knižky na predaj, naceniť ich, prichystať si stánok a dostatok drobných na vydávanie, skrátka všetko potrebné. Dieťa veľmi túži zarábať peniaze a ja veľmi túžim, aby pochopilo, čo to všetko obnáša. Zatiaľ si to predstavuje veľmi jednoducho. Však príde a predá. Už vie, že za stánok bude musieť zaplatiť, ale podarí sa jej predať dosť, aby vôbec pokryla náklady? Vydrží tam celý deň predávať? Ako sa odlíši od konkurencie? Ako potom pristúpi k zarobeným peniazom?

Veľmi sa teším, ako ju budem pozorovať v akcii. Deti sú úžasné v tom, ako inovatívne vedia pristupovať k veciam. Tým, že to nikdy nerobili, dokážu prísť na nové techniky. Ako Pipi Dlhá Pančucha. “Toto som ešte nikdy nerobila, to mi určite pôjde.” A ja sa od nej budem učiť.

Príďte nás podporiť už túto sobotu 20.4.2024 od 10:00 do 17:00, prípadne do vypredania zásob. Nájdete nás v záhrade Starého lýcea, vchod z Konventnej 15.

Tešíme sa na vás!


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *