O plaveckých úspechoch a podvodnej meditácii

Dieťa č.1 dosiahlo dnes obrovský úspech! Som na ňu hrdá, lebo ju to stálo veľa odvahy a zbierala ju niekoľko mesiacov. Už sa nebojí ponárať sa pod vodu!

Na plávanie začala chodiť už v škôlke, ale viac si odsedela na lavičke, ako aktívne plávala. Totiž vždy, keď jej imunita bojuje s nejakou chorobou, Dieťaťu sa na pere vyhodí herpes. A kým bolo postihnuté miesto čo i len trošku viditeľné, do bazénu ju nepustili. To v praxi znamenalo najmenej 3 týždne neplávať, lebo jej tam dlho ostávala malá jazvička. A poznáte deti v škôlke, stále na ne niečo lezie.

Keď sme si takto odsedeli dva kurzy za vyše 190 eur/kus a sľúbené náhradné hodiny sa akosi nepodarilo vybaviť, prestali sme to skúšať. Aj tak vždy skončila pri lekcii č.1 – bublinky do vody a ponor hlavy. Jej panický strach ju ďalej nepustil.

Tento rok sme to poňali inak. Má individuálne hodiny a strieda sa pri nej trénerka s trénerom. Trénerka je milá a nežná, tréner sa s ňou nekašle. Samozrejme, nie je z toho nadšená, ale robí pokroky. Oba prístupy majú čosi do seba. Na každej hodine sa niečo nové naučí a posunie sa dopredu. Len to úplné ponorenie hlavy bol doteraz obrovský problém. Nechcela, panikárila, hysačila. Tréner už by si bol od zúfalstva aj vlasy trhal, keby mu nebolo ľúto obetovať tých pár, ktoré mu ešte zostali. (Preháňam, má ich ešte dosť, ale toto sú jeho slová.)

No a dnes sa stal zázrak. Kým som ja predýchavala náročné popoludnie ľahkými prsiami vo veľkom bazéne, Dieťa č.1 plávalo s trénerkou v malom. Po 700m sa začali znova ozývať moje kríže a nevedela som už udržať stred, tak som ukončila svoju krátku podvodnú meditáciu a šla skontrolovať trénujúce potomstvo. Už z diaľky na mňa nadšene mávala: “Mamiiii, pozriiii!” Bam, hlava pod vodou ako profíčka. 

Dokonca skúšala aj kotrmelec pod vodou (sorry, Trénerko, kotúľ). Ešte jej to úplne nejde, ale už samotný fakt, že sa o to pokúša a nebojí sa, je hodný šampáňa. Som na ňu hrdá.

Čoskoro možno budeme plávať spolu. Dve morské víly, ktoré šantia vo vlnách. Lebo niet nad ten pocit, keď máte plné zuby vonkajšieho sveta, ponoríte sa pod vodu a ste len vy a vaše dýchanie. To neokašlete. Ak sa začnete zaoberať v hlave blbosťami, rozhodíte sa. Ale ak sa sústredíte na svoj dych, domov odchádzate s čistou hlavou a príjemne unaveným telom. Najlepšia terapia!


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *