O priateľstvách, kamarátstvach a známostiach

I have friends, I definitely have friends, friends, friends, friendly friends, time to meet my friends!” Táto melódia mi znela v hlave, keď sme dnes na prechádzke po dlhej dobe stretli starých dobrých známych. Mali kopec noviniek a ja sa s nimi z nich veľmi teším.

Väčšinu dňa trávim sama za počítačom, s Deťmi, tréningami alebo odškrtávaním položiek z nikdy nekončiaceho zoznamu vecí, ktoré treba spraviť. It can get a little bit lonely. Som rada sama, ale nikto nemá rád osamelosť.

Povedzme si to otvorene, popri Deťoch sa priestor na socializáciu značne zužuje. Stretká sa plánujú okolo obedných spánkov alebo popoludňajších krúžkov detí, čo v praxi znamená, že vždy niekto spí alebo má krúžok a keď ste už konečne našli nejaký termín, ktorý vyhovuje všetkým, just ochoriete. Večerné posedenia na teraskách, spontánne výpravy alebo výlety do kina sú tiež pasé, lebo deti nemôžete nechať doma samé a zohnať dôveryhodný babysitting tiež nie je jednoduché. A ak ho aj zoženiete, Murphyho zákon je neúprosný, zas niekto ochorie.

O to viac potešia takéto čriepky kamarátstiev a náhodné stretnutia. Na chvíľu ma to prenieslo do iných čias, trochu bezstarostnejších, nevinnejších. So spomínanými kamošmi sa totiž poznáme od vysokej školy. A to už bolo dáááávno…

Zároveň mi to po hlbšej introspektíve pomohlo uvedomiť si, že vôbec nie som osamelá. Mám veľa známych, kamarátov a dokonca aj priateľov. S niektorými sa stretávame pravidelne, s niektorými veľmi málo, ale neznamená to, že sa máme menej radi. Jednoducho naše životy aktuálne vedú inými smermi. Aj keď už vo chvíli, keď vyslovíme “musíme už dať tú kávu, zavoláme si” vieme, že sa to pravdepodobne v blízkej budúcnosti určite nestane, je to taký kód pre “stále mi na tebe záleží, ale v tejto chvíli mám iné priority”. A to je v poriadku. Je to prirodzené. O to viac si cením, keď pre niekoho v tejto chvíli prioritou som.

Pozdravujem týmto moje #matky, Zberateľku do ďalekých krajov, Trénerka, Šamorín crew, Prašníkovcov a kočíkový gang, mojich drahých susedovcov a kopec ďalších ľudí, ktorých menovite nespomínam, lebo do mňa už zase ťuká Dieťa č.1 a treba ju dať spať.

Mám vás všetkých veľmi rada. ❤️


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *