O vstávaní z hrobu, biznis festoch a veľkých konferenciách

Samica po ôsmich rokoch v izolácii opúšťa svoje mláďatá aj noru a opatrne sa vydáva na lov. Ak bude mať šťastie, na svojej ceste za potravou sa vyhne predátorom a bude mať šancu dokonale preskúmať okolitý svet, ktorý sa za tie roky dosť zmenil. Ak šťastie mať nebude, svoj pobyt na slobode strávi útekom a pokusmi o návrat domov.

Čo to trepem, pýtate sa? Čo to má spoločné s nadpisom článku? Všetko. Dnes som bola po rokoch na naozajstnej biznis konferencii. Forbes Business Fest. A naozaj som sa cítila podobne ako tá samica z úvodu.

Od čias, kedy som bola pravidelným účastníkom týchto udalostí, sa veľa vecí zmenilo. Napríklad to, že sme nesedeli zavretí vo vydýchanej konferenčnej miestnosti, ale všetko sa dialo pod holým nebom. Ako to sami organizátori nazvali, taká Pohoda bez kapiel. Lenže po rokoch nedospatých nocí a materského kolotoča už ani tá Pohoda pre mňa nie je až taká pohoda. Hrozilo, že toho bude na mňa takto naraz priveľa.

Sama v cudzom svete, kedy na obávanú otázku “A ty čo robíš?” môžem akurát tak odpovedať “Deti”.

No dobre, preháňam, občas trochu aj pracujem. Ale už to nie je taká tá jednoznačná identita ako kedysi. Už nemôžem povedať, že som copywriterka a komunikačný stratég. To je len niečo, čo občas robím, keď sa mi chce a mám čas. Teraz som v prvom rade matka, ktorá sa snaží ako-tak dať dokopy a svoj čas delí medzi tréningy, fyzioterapie a starostlivosť o deti a domácnosť. Až keď na to ostane priestor, pracujem. Priority sa zmenili.

Chvalabohu, namiesto “predátorov” som na feste stretla kopec kamošov. Mnohí už nestáli na pódiu ako kedysi, to prenechali mladším generáciám, ale boli v publiku a networkovali. Veľa z nich má tiež už deti, takže sme sa mohli otvorene rozprávať o tom, aké to je, keď človek vstáva z hrobu a vracia sa do pracovného života. Žiadne masky, len priateľstvo, úprimnosť a snaha pomôcť.

Stihla som až dve prednášky/diskusie, zato som sa domov vracala bez hlasu a s množstvom nových informácií a nápadov, ktoré využijem pri publikovaní svojich kníh.

Ďakujem B. za túto možnosť a ostatným za veľmi príjemne strávený deň.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *