O vetre a o pretekoch

Čo si predstavíte pod frázou “s vetrom o preteky”? Ja som si to z nejakého dôvodu vždy predstavovala tak romanticky. Bežíte/ idete/ bicyklujete/ hýbete sa nejakým smerom a nejakou silou a vietor vám duje do chrbta, vlasy vejú a je to celkovo relatívne príjemný zážitok. Preteky spočívajú v tom, že vietor vanie rýchlosťou x a vy sa snažíte vyhrať tak, že idete aspoň x+1. Čistá romantika, nie?

V sobotu som pochopila, že to tak pravdepodobne vôbec nebude. Pamätáte si tú strašnú víchricu, ktorá sa v sobotu poobede prehnala Mestom a tuším aj celým Slovenskom? Tú, ktorá na Bielom kríži vyvracala stromy, rozvíreným prachom zásadne znížila viditeľnosť v Meste a miestami dosahovala rýchlosť 65 km/h? Tak v tomto krásnom počasí som bola zrovna vonku na bicykli.

V duchu hesla “trénujeme na triatlon za každého počasia, ani na pretekoch si ho nevyberieme” som sa v sobotu poobede vybrala bicyklovať. Keď som opúšťala brány domova, ešte len poprchalo. Nevadí, nie som z cukru, trochu dažďa ma nezabije. Situácia sa zdramatizovala asi kilometer od domu, keď sa začal dvíhať silný vietor. Predsa to nevzdám tak ľahko, nie? Ide sa ďalej!

A vtedy som pochopila plný rozmer frázy “s vetrom o preteky”. Boli to preteky iné, bol to boj.

Na tréning som mala iba pol hodinu, takže plán bol 15 minút bicyklovať po hrádzi, potom sa otočiť a bicyklovať nazad. Ak by ostal čas, spravila by som ešte pár kolečiek okolo domu. Naivne som dúfala, že po ceste späť mi už bude vietor opäť romanticky duť zozadu do chrbta a aj mi ten šibal pomôže rýchlejšie sa dostať k cieľu určenia. Vytvorí mi tak možnosť vtesnať do určenej pol hodiny ešte nejaký ten kilometrík navyše.

Hovno, hovno, zlatá rybka, akvárium nebude. Nech som sa otočila akokoľvek, ten parchant veterný si vždy našiel spôsob, ako mi skomplikovať život. Už som len čakala, kedy zaduje tak, že ostanem stáť. Sú veci, ktoré skrátka nepretlačíš.

Po pol hoďke som sa s vyplazeným jazykom a stehnami ako betón dovalila domov. Hurá, prežila som!

Ako som povedala, boli to preteky iné, bol to boj. Boj o život.

A vy ste ako prežili sobotné popoludnie?


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *