O kreatívnom oddychu

Kreatívny oddych môže znamenať dve veci. Buď si dáte oddych od kreativity, alebo oddychujete kreatívnym spôsobom. Dnes to bude tak trochu o oboch pohľadoch.

Dieťa č.1 bude mať budúci týždeň narodeniny, tak sme dnes boli u svokrovcov oslavovať. Moja svokra je super kreatívna bytosť. Aj ona má celú miestnosť venovanú potrebám na tvorenie (akurát v nej má oveľa väčší poriadok ako ja) a Deti tam strašne rady trávia čas. Hrabú sa vo všetkých tých pokladoch, tvoria a hrajú sa. Svokra rada tvorivo oddychuje.

Dnes mi ukazovala zošitok, ktorý si spravila. Z rôznych farebných papierov, nálepiek a memorabílií si vytvorila scrap book. Veľmi pekne pokombinované farby, tvary aj idey. Ja by som to tak nevedela. Začali robiť niečo podobné aj s Dieťaťom č.1, tak dúfam, že sa na ňu niečo nalepí. Svokra je vedkyňa a takto si čistí hlavu.

Tiež kdesi vnútri túžim odreagovať sa aj takýmto spôsobom. Ale momentálne mi hlavu viac prečistí šport, bez neho som ako lev v klietke (viď môj nútený týždeň bez tréningov a včerajšie nešťastné vyvrcholenie). Chcem športovať, chcem si čítať, chcem si variť výživné jedlá, chcem tvoriť, chcem a potrebujem písať. Ale deň má iba 24 hodín a ja mám dve Deti, ktoré ma ešte stále veľmi potrebujú. A bordel v domácnosti.

To ma privádza k tomu spomínanému oddychu od kreativity. Nieže by som teraz prestala byť kreatívna tu, aby som mohla byť kreatívna inde, ale potrebujem si v tom celom nájsť nejaký systém.

Vo štvrtok odchádzam na predĺžený víkend na kreatívny workshop Tvorsi, o ktorom vám ešte určite po návrate napíšem. Ale dovtedy sa môže stať, že sa niektorý deň neozvem. Možno si čítam, možno varím a možno som dala prednosť spánku. Idem teraz otestovať, akým činnostiam dám prirodzene prednosť, ak nič “nebudem musieť”. Ja viem, že ani toto nemusím, ale tlak publikovať každý deň tu predsa len je.

Takže teraz idem kreatívne oddychovať od kreativity spánkom a vidíme sa zajtra. Možno.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *